Gotowe zanęty i dodatki do zanęt

Zanęty W.R. KREMKUS WORLD CHAMPION RECORD 2001

Wyspecjalizowane zanęty zawodnicze. Sprawdzone w dziesiątkach najpoważniejszych imprez międzynarodowych. Receptur)- opracowana przez W.R. Kremkusa. Zanęty w całości zestawione z najwyższej jakości składników naturalnych. Skuteczne nawet w najtrudniejszych warunkach. Pobudzają ryby do intensywnego żerowania. Z zanętą World Champion W.R. Kremkus zdobył swój drugi indywidualny tytuł mistrza świata, natomiast z używając zanęty Record 2001 pobił rekord w czasie dorocznego konkursu BBC rozgrywanego w Irlandii według formuły open podczas 5-godzinnych zawodów złowił prawie 80 kg ryb, głównie leszczy i płoci. Także z zanętą Record 2001 w roku 1992 w zawodach rozgrywanych na Warcie w Poznaniu zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, złowiwszy kilkanaście kilogramów dużych ryb.
Stosowanie: Zawartość opakowania można stosować wprost lub z dodatkiem piasku albo żwiru. Zalecane dodanie do World Champion ok. 100 g świeżo zmielonych i wyprażonych konopi lub słonecznika, a w obu wypadkach 50 g (na jedno opakowanie) drobnej ochotki lub białych robaczków. Przy silnym nurcie należy dodać 150 g preparatu PV-1.
Uwaga: nie dodawać gliny; zamula rybom skrzela i działa na nie odstraszająco.
Wodę dawkować małymi porcjami, stale mieszając. Unikać przemoczenia. Kule formować dopiero po pewnym czasie, nie wcześniej niż po 20-30 minutach.

Zanęty GRANULOWANE KARPIOWA LESZCZOWA PŁOCIOWA WĘGORZOWA

Nowość na naszym rynku. Opracowane na podstawie wiedzy i wieloletnich doświadczeń zarówno znakomitych wędkarzy praktyków, jak i hodowców ryb. Węgorzowa została sprawdzona w toku dwuletnich testów, przeprowadzanych na różnych łowiskach przez najlepszych specjalistów od łowienia tych ryb. Wabiącą atrakcyjność zestawów zanętowych łączą z prostotą użycia przynęt ziarnistych. Łatwe do precyzyjnego umieszczenia w łowisku nawet w dużej odległości od brzegu – za pomocą procy wędkarskiej. Granulacja dostosowana do gatunku: 8-mm dla karpia. 6-mm dla leszcza i 4-mm dla płoci, oraz niemal zupełny brak smużenia skutecznie zapobiegają zwabianiu ryb małych, zwłaszcza uklei. Oddziałuje przede wszystkim na duże egzemplarze karpi, leszczy, linów i płoci.
Stosowanie: Granulat w postaci takiej jak w opakowaniu należy do wody rzucać lub wystrzeliwać z procy wprost, bez wcześniejszego moczenia wodą, jako zanętę podstawową. Szczególnie skuteczny po kilkudniowym nęceniu łowiska. Doskonale się też nadaje do wykorzystania jako przynęta zanętowa – dodany do zwykłych zanęt, karpiowej w stosunku 1 : 4, a leszczowej i płodowej f-my Stil w stosunku 1 : 3, stanowi ich znakomite uzupełnienie; granulki tkwią w nich niczym rodzynki w cieście. W takim wypadku dobrze jest potem czystego granulatu używać do donęcania łowiska w trakcie wędkowania.
Granulat węgorzowy należy bez wcześniejszego namaczania umieścić w polu łowienia, najlepiej za pomocą procy wędkarskiej. Specyficzne cechy żerowania węgorzy sprawiają, że w tym wypadku nie stosuje się nęcenia punktowego. Zawartość jednego opakowania granulatu wystarcza do skutecznego zanęcenia koła o średnicy ok. 20 m.

Zanęta WORLD CUP

Wyspecjalizowana zanęta zawodnicza. Sprawdzona w dziesiątkach poważnych konkursów krajowych i międzynarodowych, przez zawodników ze ścisłej czołówki wyczynowej. Uniwersalna, jeśli chodzi o gatunek ryb. a zarazem tak skomponowana, że skutecznie działa nawet przy najgorszych warunkach łowienia. Od wędkarza wymaga przy tym tylko odpowiedniego dobrania spoistości i obciążenia oraz stopnia nawilgocenia – stosownie do cech łowiska oraz jego własnych doświadczeń, trudnych do ujęcia w proste formułki.
Stosowanie: Koncentratu z opakowania można używać wprost lub z ziemią albo piaskiem. Do szczególnych właściwości łowiska można go też dostosować przez dodanie arachidu, soi. krwi suszonej lub kleju firmy Stil. Niezbędne jest dodanie drobnej ochotki lub Białych robaczków – garść na mieszankę sporządzoną z jednego opakowania.
Wodę dawkować po trochu, stale mieszając. Unikać przemoczenia. Ziemię lub piasek dodać dopiero po nawilżeniu mieszanki.

Zanęta CYPRINIDES

Skuteczna na wszelkie ryby karpiowate – zwłaszcza na karpia, leszcza, płoć, lina, krąpia, wzdręgę, klenia, jazia. Sprzedawana także w ekonomicznym opakowaniu 1,5-kilogramowym.
Stosowanie:Do stosowania wprost. Przy głębokościach większych niż 3 m wymaga dociążenia ziemią lub piaskiem.
Do zawartości torebki dawkować wodę po trochu, stale mieszając. Unikać przemoczenia.

Zanęta SUPER STIL

Zanęta specjalnie przygotowana do wykorzystania w zawodach wędkarskich na łowiskach poddanych dużej presji wędkarskiej, silnie przełowionych gdzie ryba bierze ostrożnie i delikatnie. Łatwa do rozrobienia, zawiera komplet składników warunkujących skuteczne łowienie w każdych praktycznie warunkach. Receptura opracowana na podstawie długoletnich doświadczeń mistrzowskiej klasy członków kadry narodowej, sprawdzona na licznych zawodach krajowych i międzynarodowych.
Stosowanie:
Koncentrat z opakowania należy stosować wprost, bez żadnych dodatków czynnych (jak bułka tarta, otręby, składniki zapachowe). Wymaga jedynie ewentualnego dociążenia piaskiem lub żwirem z dodatkiem preparatu PV-1. odpowiednio do warunków łowiska. Niezbędne jest dodanie drobnej ochotki lub białych robaczków – ok. 50 g na mieszankę sporządzoną z jednego opakowania.
Wodę dawkować po trochu, stale mieszając. Jeśli mieszankę uzupełnia się preparatem PV-1. to należy go dokładnie wymieszać z zanętą sucha, a dopiero potem całość zwilżać wodą. Żwir i piasek dodawać do mieszanki już  nawilżonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *