Gotowe zanęty i dodatki do zanęt

Dodatek do zanęt COPRAH MELASSE

W pełni naturalny dodatek smakowo-zapachowy do najlepszych zanęt leszczowych. Szeroko stosowany w całej Europie. W powszechnej opinii jego obecność warunkuje powodzenie w łowieniu dużych leszczy. Stanowi też pożądany dodatek do zanęt karpiowych i płodowych.
Stosowanie: Zawartość opakowania jest porcją na 1.5 kg suchej mieszanki zanętowej. Należy je dokładnie wymieszać i dopiero potem dodać wody.

Dodatek do zanęt COCO BELGE

W pełni naturalny dodatek zanętowy, skuteczny w stosunku do wszystkich ryb karpiowatych. Przyśpiesza u nich przemianę materii i wypróżnianie przewodu pokarmowego, wywołując uczucie głodu. Zalecany szczególnie w okresach słabszego ich żerowania.
Stosowanie: Zawartość opakowania jest porcją na 3-3.75 kg suchej mieszanki zanętowej. Należy je dokładnie wymieszać i dopiero potem dodać wody.

Dodatek do zanęt NOSTRZYK

Zielę zmielone, naturalny dodatek zapachowy.
Stosowanie: Dodawać do mieszanek w ilości takiej, by uzyskać pożądany zapach i kolor.

Dodatek do zanęt KREW SUSZONA

Naturalny wysokobiałkowy (do 75%) składnik zanęt na wszystkie ryby. zwłaszcza duże ich egzemplarze. Niezawodny od maja do września, ale rewelacyjne wyniki daje czasem także w lecie.
Stosowanie: Zawartość torebki powinno się dodać do 3 kg mieszanki, ale w warunkach szczególnych można dać jej proporcjonalnie w więcej zawartość torebki na 1,5 kg.

PV-1 dodatek klejący do zanęt

Całkowicie naturalny dodatek klejący do zanęt. Ma także znakomite wartości smakowe. Pożądany we wszystkich zanętach na ryby karpiowate w wodach bieżących.
Stosowanie: Zawartość torebki wystarcza na 0,75 kg (przy nurcie silnym) do 3 kg (przy słabym) suchej masy zanęty. Proszek trzeba dokładnie wymieszać z suchą mieszanką i dopiero potem dodawać wody. Na pełne działanie klejące trzeba poczekać pół godziny od przygotowania zanęty.

KLEJ DO ZANĘT

Nowość w Polsce. Sporządzany ze składników naturalnych, bogaty w proteiny, zawiera też cukier. Nie tylko nadaje mieszankom należytą spoistej, ale także dzięki niepowtarzalnym właściwościom smakowo-zapachowym – wabi rozliczne karpiowate, zwłaszcza płoć i leszcza.
Stosowanie: Zawartość torebki wystarcza na co najmniej 0,75 kg (wody bieżąco lub 3 kg (stojące) suchej mieszanki. Suchą i sypką kaszkę dokładnie wymieszać z zanętą przed jej nawilżeniem.

CIASTA WYSOKOPROTEINOWE KARP LESZCZ PŁOĆ

Przynęty sporządzone ze składników bogatych w proteiny. Uwzględniają szczególne smakowe upodobania gatunków (karpiowa odpowiada także linowi). Wyjątkowo skuteczne, a przy tym nie wymagają uciążliwej kuchni. Dogodne zwłaszcza podczas kilkudniowych wypadów. Jedno opakowanie wystarcza na łowienie kilkugodzinne.
Stosowanie: Do zawartości opakowania dodawać po trochu wodę, stale mieszając. Po uzyskaniu pożądanej konsystencji ugnieść ciasto w ręce. Dodatek kilku kropli oleju zapobiegnie zsychaniu się ciasta. W razie przedawkowania wody można się ratować dodaniem przynęty suchej lub zwykłej mąki.

CIASTO PROTEINOWE

Przynęta przede wszystkim karpiowa. Przy nieco mniejszych rozmiarach kul także na leszcze i płocie. Skutecznością przewyższa wszystkie dotychczas stosowane. Twardość i rozmiar kul chronią przed braniami drobnicy, ale zarazem wykluczają tradycyjne zakładanie na haczyk. Stąd łowienie możliwe tylko metodą tzw. włosową.
Stosowanie: Zawartość opakowania wsypać do głębokiego talerza, dodać dwa roztrzepane jajka. Mieszać do uzyskania jednorodnej masy. Pozostawić na kwadrans. Ugnieść ciasto w rękach, uformować w wałeczki, pokroić i utoczyć kulki o średnicy 0.5 cm (płoć) do 2 cm (duży karp). Wrzucić do gorącej wody i od momentu wypłynięcia gotować dwie do czterech minut. Wyjąć, ochłodzić i lekko osuszyć. W lodówce można przechowywać do kilku dni; w zamrażalniku – znacznie dłużej.
Do łowienia, przez kulkę przewleka się żyłkę nie grubszą niż 0.08 i dowiązuje ją w odległości 0.5-1 cm do łuku haczyka o średnicy zbliżonej do wielkości kulki. Aby w pełni wykorzystać rewelacyjną łowność kulek, trzeba nimi nęcić przez kilka dni.

SPECJALNE DODATKI ZANĘTOWE

Oparte na składnikach naturalnych mieszanki smakowo-zapachowe, dobrane przez W.R. Kremkusa do upodobań smakowych płoci, leszcza i karpia. Przetestowane na licznych wodach rozmaitego charakteru: rzeki szybkie i spokojne, kanały, jeziora, stawy. Mają postać mączki gotowej do użycia, co uwalnia wędkarza od konieczności eksperymentowania.
Stosowanie: Do zanęt (jedna do dwóch łyżeczek od herbaty na 3 kg suchej masy zanętowej), ciast przynętowych (szczypta na jednorazową porcję) oraz do przynęt naturalnych, jak groch, kukurydza, pęczak (do gotowej przynęt;. dosypujemy szczyptę dodatku i pozostawianiu na 0,5-1 godz. Na łowiska, w których woda wskutek zanieczyszczenia ma intensywny zapach własny, porcję dodatku można podwoić.

PRZYNĘTY NATURALNE
PĘCZAK ZWYKŁY
PĘCZAK BARWIONY NA ŻÓŁTO
PĘCZAK BARWIONY NA CZERWONO
PSZENICA
KUKURYDZA
GROCH

Koniec z uciążliwą kuchnią, niedogotowaniem lub przypaleniem, przegapieniem momentu, w którym należało wyłączyć gaz pod rondlem. Przynęty Stil są doprowadzone do właściwej miękkości. uzupełnione odpowiednimi aromatami i smakami, pasteryzowane. Po otwarciu słoiczka jeszcze przez kilka dni nadają się do użycia, bez konieczności trzymania w lodówce.
Stosowanie: Po prostu założyć na haczyk. Można też. używać jako przynęty zanętowej lub do donęcania łowiska podczas wędkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *