Kalendarz wędkarski

Kalendarz wędkarski

Najlepszy czas na łowienie ryb to okres, w którym ryby są najbardziej aktywne z natury. Słońce, Księżyc, pływy i pogoda wpływają na aktywność ryb. Na przykład ryby zwykle żerują o wschodzie i zachodzie słońca, a także podczas pełni księżyca.

NAJLEPSZE WARUNKI WĘDKOWANIA

  • Godzinę przed przypływem i godzinę po przypływie oraz godzinę przed i godzinę po odpływie. W głębi lądu okresy przypływów odpowiadają okresom, w których Księżyc znajduje się na południe. Odpływy są w połowie drogi między przypływami.
  • Podczas „porannego wschodu” (przez pewien czas po wschodzie słońca) i „wieczornego wschodu” (tuż przed zachodem słońca i mniej więcej godzinę później).
  • Podczas wschodu i zachodu Księżyca.
  • Gdy barometr jest stabilny lub rośnie. (Ale nawet w okresach burz ryby nie zrezygnują z brań. Sprytny wędkarz znajdzie odpowiednią przynętę).
  • Kiedy pojawia się wylęg much – najczęściej chruściki lub jętki. (Wędkarz będzie musiał dopasować swoją muchę do much wylęgowych lub wrócić do domu bez ryb).
  • Kiedy bryza wieje z zachodniej strony, a nie z północy lub wschodu.
  • Kiedy woda jest nieruchoma lub lekko pomarszczona, a nie podczas wiatru.

Jednak większość z nas wybiera się na ryby, kiedy mamy wolny czas, a nie dlatego, że jest to najlepszy czas! Ale według tradycji  najlepsze dni wędkarskie:

NAJLEPSZE DNI WĘDKARSKIE W 2021 ROKU

Uważa się, że najlepiej łowić ryby w okresie między nowiu a pełnią. Na tym właśnie opiera się Kalendarz brań ryb – Najlepsze dni wędkowania.

Kalendarz wędkarski brań ryb Styczeń 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Luty 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Marzec 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Kwiecień 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Maj 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Czerwiec 2021

Kalendarz wędkarski brań ryb Lipiec 2021