Gotowe zanęty i dodatki do zanęt

Zanęty KARP LESZCZ PŁOĆ

Koncentraty zanętowe zestawione ze składników wysokobiałkowych, w całości naturalnych. Smak i zapach dostosowane do upodobań odpowiednio karpia, leszcza i płoci. Receptura opracowana na podstawie doświadczeń czołowych wędkarzy polskich (m.in. ze znanego klubu „Cyprinus”) oraz „obserwacji wędkarskiej czołówki europejskiej.
Stosowanie: Koncentratu z opakowania używać wprost lub z bułką tartą w proporcji 1 : 1 oraz z ziemią albo innym dodatkiem obciążającym (nie gliną). Skuteczność można zdecydowanie podnieść dodając drobnej ochotki lub białych robaczków – garść na mieszankę sporządzoną z jednego opakowania.
Wodę dawkować należy po trochu, stale mieszając: unikać przemoczenia. Ziemię lub jej odpowiednik dodać dopiero po nawilżeniu mieszanki.

 

Zanęty UNIWERSALNA P – UNIWERSALNA S

Zanęty na wody płynące (S) i stojące (P), skuteczne na wszystkie ryby karpiowate. Nie zawierają dodatków smakowo-zapachowych. Wędkarz, może dzięki temu spośród gamy tych składników, oferowanej przez firmę Stil, dobrać swobodnie te, które działają na określone gatunki lub są skuteczne na konkretnych łowiskach. Np. na Wiśle w okolicach Gdańska popularnym dodatkiem zapachowym jest wanilia, która nie da dobrych wyników na Kanale Piastowskim, na którym z kolei z powodzeniem stosuje się nostrzyk i czosnek.
Stosowanie: Koncentratu z opakowania można używać wprost lub z bułką tartą w proporcji 1:1. Uniwersalna P zazwyczaj wymaga dociążenia ziemią, piaskiem, drobnym żwirem lub innym dodatkiem neutralnym. Przy nurcie słabym i umiarkowanym wystarcza klej zawarty w mieszance. Przy nurcie szybkim dla uzyskania właściwej spoistości trzeba dodać kleju do zanęt lub PV-1 firmy Stil – tym więcej, im mniejsza jest kleistość dodatku obciążającego. Specjalna S przy głębokości większej niż 3 m wymaga dociążenia ziemią, piaskiem lub podobnym dodatkiem neutralnym.
Wodę dawkować po trochu, stale mieszając. Nawilżyć umiarkowanie. Jeśli nurt jest niezbyt wartki, w pierwszej fazie nieco przemoczyć, by zaczął działać klej wkomponowany w skład mieszanki, po czym odczekać kilkanaście minut i wtedy dopiero dodać piasek lub żwir. Przy nurcie bardzo silnym zaleca się uzupełnienie dodatkową porcją kleju do zanęt firmy Stil.
Znakomicie robi dodanie garści drobnej ochotki lub białych robaczków na zawartość jednego opakowania.

Zanęty EDMUND ZIOMEK RZEKA KANAŁ JEZIORO

Zanęty na rzeki, wody wolno płynące i stojące, skuteczne na wszystkie ryby karpiowate. Receptury opracowane przez czołowego zawodnika kadry narodowej i reprezentanta Polski na kilkunastu Mistrzostwach Świata. Sprawdzone w poważnych imprezach krajowych i między narodowych.
Stosowanie
Rzeka: Do zawartości torebki dodawać wodę małymi porcjami, stale mieszając, do uzyskania pożądanej spoistości. Następnie dodać ok. 1/4 litra żwiru o granulacji ok. 2 mm. Kule formować dopiero po pewnym czasie -nie prędzej niż po 20-30 minutach.
Kanał: Zawartość torebki można stosować samą lub z dodatkiem ziemi z kretowiska, którą dodaje się dopiero po nawilżeniu mieszanki.
Jezioro: Zawartość torebki można stosować samą. Wodę wprowadzać małymi porcjami, stale mieszając.
We wszystkich wypadkach wskazany jest dodatek ok. 50 g drobnej ochotki lub białych robaczków na jedno opakowanie.

Zanęty W.R. KREMKUS SPEZI PROGRAM PŁOĆ LESZCZ KARP

Receptury opracowane przez W.R. Kremkusa – dwukrotnego indywidualnego mistrza świata w wędkarstwie sportowym, aktualnego międzynarodowego mistrza Polski, czołowego zawodnika Europy i doskonałego wędkarza praktyka. Specjalny program zanęt na polskie wody opracował na zlecenie firm Design Fishing i Stil. Wyniki z powodzeniem przetestował na rozmaitych łowiskach w naszym kraju. Zanęty serii Spezi Program zostały zestawione ze składników wysokobiałkowych. w całości naturalnych, najwyższej jakości. Smak i zapach dostosowane do upodobań odpowiednio płoci, leszcza i karpia. Zanęty odznaczają się skutecznością nawet w najtrudniejszych warunkach łowienia. Wymagają jedynie dobrania spoistości i obciążenia.
Stosowanie: Na wody stojące zawartość opakowania wykorzystuje sic bez żadnych dodatków, jedynie nawilżywszy. Na wody wolno płynące zanęta wymaga dociążenia przesianą ziemią z kretowiska lub piaskiem. Na szybko płynące trzeba ją dociążyć żwirem lub piaskiem z dodatkiem 150 g PV-1.
Zalecane dodatki: na płoć – 50 g (na opakowanie) białych robaków lub drobnej ochotki albo 150 g pszenicy; na leszcza – 50 g białych robaków lub posiekanych dżdżownic albo 150 g grochu; na karpia – ok. 150 g ziarna kukurydzy, spreparowanego specjalnie do celów wędkarskich. Zalewę z pszenicy, grochu lub kukurydzy można wykorzystać do rozrobienia zanęty. Zamiast tych dodatków można dodać po garści granulatu f-my Stil, odpowiedniego do gatunku ryby.
Wodę dawkować małymi porcjami, stale mieszając. Unikać przemoczenia. Ziemię lub piasek dodać dopiero po odpowiednim nawilżeniu mieszanki, a przynęty zanętowe – na samym końcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *